Aktualnie ratujemy
Apis znów potrzebuje pomocy

Któregoś dnia zadzwonił telefon. Płacz po drugiej stronie słuchawki nie pozwalał za wiele zrozumieć. Było coś o psie, że chory. Że piszczy, że lokalni lekarze rozkładają ręce i każą jechać do neurologa, ale nie ma pieniędzy na drogie leczenie. Tak poznaliśmy Apisa. 8 letniego beagla z problemami zdrowotnymi i kochającą go wielką miłością, właścicielką.

Kilka dni później otrzymaliśmy kopertę, a w niej zdjęcia psa, kopię dokumentacji weterynaryjnej i odręcznie napisaną prośbę o pomoc. Na kilku kartkach historia choroby Apisa. USG, RTG, informacje o kulawiźnie tylnej łapki, punkcji stawu i podawaniu kwasu hialuronowego. O bolesności okolicy lędźwiowej kręgosłupa. O skierowaniu na konsultację ortopedyczną.

Właścicielkę w leczeniu Apiska finansowo wspomaga sąsiadka. Jednak skromy budżet obu Pań nie jest w stanie podołać wszystkim wydatkom, tym bardziej, że Apis na dalszą diagnostykę musi być dowożony do odległego o 70 kilometrów Poznania.

Apis jest po pierwszej wizycie u neurologa, otrzymuje leki. Niebawem czekają go kolejne wyprawy do Poznania.

Mamy pod swoją bezpośrednią opieką ponad pół tysiąca zwierząt. Doskonale wiemy, jak bywa ciężko opłacić koszty leczenia. Bywało nie raz, że purpurowiejąc przy telefonie przez zaciśnięte od wstydu gardło, tłumaczyliśmy się czemu faktura nie została opłacona w terminie. Wiemy też, że bywają sytuacje, gdy właściciel swojemu czworonożnemu przyjacielowi, przychyliłby nieba. Ale go nie stać, a pieniądze nie chcą się cudownie pomnażać.

W takiej sytuacji jest właścicielka Apisa. Kocha swojego psa, ale mimo starań nie jest w stanie pokryć rosnących kosztów diagnostyki i leczenia.

Tak było w 2017 roku.

Od tego czasu systematycznie wspieramy leczenie Apiska. W miarę możliwości finansujemy zakup leków, kolejne badania.

Niestety w ostatnim czasie stan Apisa wyraźnie się pogorszył. Mimo cały czas podawanych leków, Apis z każdym dniem coraz mniej wstaje. Nie chce chodzić na spacery, każdy krok wyraźnie sprawia mu ból.

Konieczne jest wykonanie kolejnych badań i dalsza diagnostyka, wdrożenie skutecznego leczenia, by mu ulżyć w cierpieniu.

Prosimy wesprzyjcie leczenie staruszka Apisa, który dla swojej Pani jest całym światem. Psiak ma bardzo troskliwą właścicielkę jednak ta nie ma środków by zapewnić swojemu czworonożnemu przyjacielowi konieczną, dalszą diagnostykę i leczenie.

Prosimy pomóż Apisowi.

 

Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie