Aktualnie ratujemy
Baki

Data dodania: 24.04.2013 r.

Baki

Aktualizacja październik 2016

Baki pozdrawia! 

***

Aktualizacja listopad 2015

Baki nadal pełen życia. Śle pozdrowienia z górskiego domu adopcyjnego.

Informacja zamieszczona na życzenie osoby adoptującej: Całkowite koszty utrzymania Bakiego ponosi Pani, która adoptowała psa.

 

 

***

Aktualizacja kwiecień 2015

Baki podczas górskiego spaceru

 

 

***

Aktualizacja luty 2015

Baki pozdrawia z adopcji

***

Aktualizacja styczeń 2015

Z wielką radością informujemy, iż niewidomy Baki znalazł dom adopcyjny!

 

***

Stanisław Jerzy Lec
"Bezmyślność zabija. Innych."

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie mieszka psie szczęście ? Może mieszka w puchatym fotelu, albo z mordą na pańskich kapciach, może chowa się w drewnianej budzie w ogrodzie, albo baraszkuje między zabawkami dzieci, a może wtula się w kołnierz przy kominku, albo zasypia przy nodze. Zawsze wierne do ostatniego tchu.

Ale czasem szczęście przyśnie i zapomni o psinie. A upomni się o nią ludzka bezmyślność. A na ulicach świata i wiejskich podwórzach psie szczęście rzadko bywa, nie odwiedza tych kątów, i zakamarków.

Baki to historia jakich są we współczesnym świecie setki, może tysiące. Pies znikąd. W zasadzie zwykły kundel, bo los nie obdarował go pochodzeniem. W zasadzie, to nie obdarował go zupełnie niczym szczególnym. A na stare lata zabrał ostatnie, co Baki miał - wzrok.

Całe psie 'rajskie' życie kundel Baki pilnował potężnej posesji pod Poznaniem. Nawet kiedy rok temu stracił wzrok - dalej wiódł żywot na swoim łańcuchu, przy swojej starej budzie pilnując terenu. Szczekał teraz głośniej, trochę 'na wszelki wypadek'. Byleby być potrzebnym - bo nikt nie chce czuć się zbędny. Bo świat eliminuje to, co zbędne - nie ma miejsca na darmozjady.

Ale nadchodzi dzień, w którym psi los drwi z psiny dogłębnie. Pojawia się młodszy pies. A miska jest jedna, psia buda również. Nie ma miejsca na dwa psy. Baki trwał na swoim posterunku do ostatniego dnia. O jego przygarnięcie poprosił nas znajomy - a my nie mogliśmy odmówić. I chyba nie chcieliśmy.. tak Baki w zimową noc przyjechał w nasze progi. I został.

Ciężko było Bakiemu z aklimatyzacją. Nie umie chodzić na smyczy, nie budzi sympatii pośród innych psów, zupełnie nie radzi sobie ze swoją ślepotą. Jest zagubiony i bezsilny. Co chwila przylega brzuszkiem do ziemi i noskiem wodzi badając co jest przed nim. Wtula się w nasze ręce i, mimo gabarytów, niezdarnie wdrapuje na kolana. I kiedy przez moment poczuje się bezpiecznie i stabilnie na swoich powykrzywianych łapach - unosi wysoko głowę, spogląda przed siebie swoimi mlecznymi, bezkresnymi oczyma i dumnie się prostuje. Dzielny, stary Baki. Zawsze na posterunku.

Prosimy Państwa o pomoc, w imieniu Bakiego, w ramach Kampanii "Kochaj Mądrze", która wspiera bezdomne zwierzęta. Baki jest już po diagnostyce, niestety nie da mu się przywrócić wzroku, ale możemy Bakiemu poprawić komfort życia i zminimalizować cierpienie. Jesteście jedyną szansą Bakiego na względnie normalne życie - zanim dotrze do jego kresu i zgaśnie. Cicho, bez szumu, bez mediów - jak gasną wszystkie zapomniane kundelki świata..

Jeśli zechcesz mu pomóc, możesz dokonać wpłaty z tytułem Baki. Możesz przesłać karmę, zabawki, możesz przyjechać do naszego ośrodka w Wojnowie i pomoc przy opiece nad psami i resztą zwierząt.

Za każdą formę wsparcia, w Jego imieniu bardzo dziękujemy !

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Baki" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie