Aktualnie ratujemy
Bolek

Data dodania: 09.01.2019 r.

Bolek

Kochani,

kolejny kot potrzebuje wsparcia w leczeniu. Bolek, bo o nim mowa, ma dobrą opiekunkę, ale niestety brakuje środków na jego dalsze leczenie. Zamieszczamy prośbę Pani Marii. Prosimy, przeczytajcie, rozważcie pomoc.

"Zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe na leczenie mojego bardzo chorego kota. Nie mogę dłużej czekać z wizytą u lekarza, bo każdego dnia jest coraz gorzej. 
Jestem emerytką opiekującą się pięcioma bezdomnymi kotami. Są to koty Leoś i Bolek i trzy kotki Samanta, Berta i Pola. Czteroletni Bolek to kot, u którego w pierwszym roku życia zdiagnozowano nieuleczalną chorobę immunologiczną IBD. Jednakże dzięki mojej determinacji w poszukiwaniu doświadczonego lekarza, trafiłam do kliniki weterynaryjnej, gdzie go prawidłowo zdiagnozowano i leczono i szczęśliwie uratowałam mu życie. Odzyskał radość życia bez bólu i strachu związanego z korzystaniem z kuwety i jego zachowanie po leczeniu niczym się nie różniło od pozostałych moich kotów. Ale wiem, że nie został całkowicie wyleczony i nigdy to nie nastąpi, ponieważ jest to choroba nieuleczalna. Szkodzi mu każda karma dostępna w sklepach, zarówno sucha jak i mokra, więc co dwa dni sama przygotowuję mu zaleconą przez lekarza specjalną karmę: mięso kurczaka, ugotowane i dokładnie zmielone z niewielką ilością rosołu z gotowania.

Do połowy listopada czuł się dobrze, ale od końca listopada zauważyłam, że zaczął tracić apetyt, jadał coraz mniej, stawał się smutny. Stracił już 2 kg na wadze, a w tej chwili już nie chce jeść, jest bardzo osłabiony, apatyczny, z trudem się porusza. Jego stan ciągle się pogarsza. 
Wiem, że Bolek bardzo chce żyć i pilnie potrzebuje leczenia, a ja też bardzo chcę go uratować, ale już mnie nie stać na dodatkowe wydatki związane z jego leczeniem. Bez waszej pomocy Bolek nie ma szansy na diagnostykę i intensywne leczenie.

Maria" 

Wczoraj Bolek miał wykonane USG, wykluczono zmiany nowotworowe i wdrożono leczenie. Kot otrzymał leki oraz kroplówki wzmacniające. Pilnie potrzebna jest dalsza diagnostyka i leczenie. Prosimy o pomoc dla Bolka. 

 

Aktualizacja 29.01.2019

Diagnostyka wykazała u Bolka problemy z wątrobą - żółtaczka. Po wdrożeniu leczenia pierwsze wyniki krwi uległy nieznacznej poprawie. Rokowania nadal są bardzo ostrożne. Kolejne badania w toku.

W ocenie weterynarza, intensywna kuracja w połowie stycznia przyniosła dobre rezultaty. Wygląd Bolka i zdecydowanie lepszy sposób poruszania się, zainteresowanie światem wokół niego, chęć do jedzenia, picia, codzienne wypróżnianie się daje zielone światło na dalsze etapy leczenia.


 
Odzyskuje apetyt, pije wodę, nawet zaczął, na miarę swoich obecnych możliwość dbać o higienę i domaga się pieszczot.

Opiekunka Bolka przekazuje: "Wielka radość! Ratunek ze strony Fundacji przyszedł w samą porę, a wycieńczony organizm Bolka zareagował pozytywnie na podawane leki."

A my dziękujemy Wam w imieniu Bolka i jego Opiekunki. To Wasze wsparcie umożliwia nam sfinansowanie leczenia Bolka. Akcja ratunkowa trwa.

 

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści BOLEK
pod numer 74567 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Bolek" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy Sklep charytatywny
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie