Aktualnie ratujemy
Cynamonek

Data dodania: 10.03.2020 r.

Cynamonek

Aktualizacja

Wspaniałe nowiny! Cynamonek pojechał do adopcji

 

08.06.2020

Co z tego, że aura niekorzystna za oknem, a w kalendarzu poniedziałek, skoro mamy w sercach wielgachną radość?

Cynamonek urzekł nie tylko nas swoją przecudną mordką, zaowocowało to kilkoma formularzami adopcyjnymi! Jesteśmy wdzięczni za każdy, ale nie chcieliśmy zachować się jak król Salomon i wzięliśmy na siebie ciężar odpowiedzialności za tą trudną decyzję, jaką jest wybór najbardziej odpowiedniego domu adopcyjnego dla psiaka specjalnej troski jakim jest Cynamonek.

Słodziak dziś pojechał do adopcji, teraz odpoczywa, a sił musi mieć wiele, przed nim nowe przygody pod nowym dachem. Uważaj Cynamonku na pszczoły!

Zdjęcia

 

20.05.2020

Kochani, Cynamonek nadal potrzebuje wsparcia. Dostaje suplementy wspomagające stawy, skóra też dochodzi do równowagi, ale nadal wymaga kąpieli. Częstotliwość kąpieli nie jest już tak intensywna jak na początku.

Jest po pierwszej serii rehabilitacji, przed nim kolejna, ale została przełożona, bo dziś Cynamonek od rana w klinice - rano nagle spuchł mu pyszczek, silna reakcja alergiczna. Trwa ustalanie na co - nie ma śladów ukąszenia po owadzie nigdzie, nie ma też dostępu do pożywienia, które mogłoby potencjalnie alergię wywołać.

  

 Diagnostyka trwa.

Trzymajcie kciuki, aby zareagował na leki i opuchlizna zeszła. Minęło kilka godzin i sytuacja nie uległa zmianie. (Aktualizacja: leki zadziałały! Pyszczek wrócił do normalnych rozmiarów).

 

03.04.2020

Cynamonek nadal jest w trakcie diagnostyki i leczenia. Dziękujemy, że umożliwiacie ich opłacenie.

Jest intensywnie leczony na grzybicę skóry, która jest bardzo oporna i dokuczliwa. Cynamonek dzielnie znosi codzienne kąpiele, choć początki nie były łatwe. Dostaje również hormony na niedoczynność tarczycy.

W piątek odbyła się diagnostyka ortopedyczna. Okazało się, ku naszemu zaskoczeniu, że ten mały wojownik przetrwał złamanie kręgosłupa. Między 10 a 11 kręgiem jest stare pękniecie, które się zrosło, nie zostawiając żadnej przestrzeni międzykręgowej.

Cynamonek ma zaleconą rehabilitację, która niebawem się rozpocznie. Już za kilka dni kolejna wizyta i badania diagnostyczne, które zostały podzielona na etapy ze względu na wyniszczenie organizmu Cynamonka. Dlatego nadal potrzebuje wsparcia.

Dopiero po zakończeniu pełnej diagnostyki i leczenia Cynamonek będzie gotowy do adopcji.

 

10.03.2020

„Kiedy ktoś cię opuści, poza tym, że za nim tęsknisz, poza tym, że rozpada się cały ten mały świat, który razem stworzyliście, i że wszystko, co widzisz albo robisz, przypomina ci o tej osobie, najgorsza jest myśl, że była to próba jakości i że teraz wszystkie części, z których się składasz, noszą stempel ODRZUT przystawiony przez kogoś, kogo kochasz.” – H. Filding

Podjeżdżając na parking koło cmentarza, kątem oka dostrzegam zataczającego się psiaka. Gdy parkuję, widzę, jak chodzi on od samochodu do samochodu. Szuka swojego pana, czy też po prostu czegoś do jedzenia? Nie wiem. Wiem tylko, że ten mały, wyłysiały psiak, który dziś ma problemy z chodzeniem, miał kiedyś dom. Ale dom ten był  bardzo daleki od ideału.

Malutki Cynamonek w końcu podchodzi do mnie. Nieśmiało trąca noskiem moją nogę. Chwilę patrzy mi w oczy, jakby zastanawiał się, czy może być bardziej natarczywy i, najwyraźniej uznając, że nic mu z mojej strony nie grozi, wyciąga chudziutką łapkę i skrobie pazurkami po moim bucie. Zapadnięte oczka wpatrują się we mnie ze strachem, ale i nadzieją, że tym razem dostanie coś, co napełni wygłodniały brzuszek. Choć na chwilę… Tym razem dobrze wybrał.

Pakuję go do samochodu. Żadna z mijanych na parkingu osób nie wiedziała, skąd wziął się tu ten wychudzony, chory pies. Nikt też nie był zainteresowany, by mu pomóc. Może gdyby był w typie rasy, ktoś by się wcześniej nad nim ulitował. Być może…

Z małym Cynamonkiem jadę do kliniki. Wstępna ocena jest szokująca. Ten chudy, zmęczony psiak ma wybite zęby i, choć wygląda na staruszka, wedle lekarza ma nie więcej niż 8 lat! Jest wyłysiały, ma chorą skórę,  zaburzenia neurologiczne i problemy z chodzeniem. Ma trudności nawet z ustaniem na nogach! Jest tak słaby, że lekarz prowadzący nie decyduje się na sedację do zdjęć RTG, choć podejrzewa, że zaburzenia neurologiczne i problemy z chodzeniem są wynikiem wielokrotnego postrzału śrutem, który najpewniej nadal tkwi w tym maleńkim, wątłym ciele.

Mały Cynamonek miał kiedyś dom. Miał pana, którego na pewno kochał. Dziś, walcząc o każdy krok, pewnie nadal za nim tęskni. Nie wiemy, czy psiaka porzucił na cmentarzu właściciel, czy też ktoś inny, a może Cynamonek, szukając pożywienia, sam doszedł w to miejsce? Wiemy jedynie, że dla kogoś, kto dla tego maleńkiego psiaka był całym światem, sam Cynamonek był nic nie wartym odrzutem, który nie zasłużył nawet na karmienie.

Cynamonek nie ma nikogo. Został sam. I sam się zmaga z całym złem, które go spotkało. Trącając każdego noskiem na przycmentarnym parkingu, błagał o cokolwiek do jedzenia. Dziś my w jego imieniu błagamy Ciebie o pomoc dla niego. Potrzebne są środki na diagnostykę, na leczenie. Na dobrą karmę, na najlepszy domowy hotel. Bez Ciebie nie zdołamy pomóc Cynamonkowi.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Cynamonek" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie