Aktualnie ratujemy
Fuks

Data dodania: 29.01.2020 r.

Fuks

„Czemu tu jestem, co takiego się stało? Czemu tak życie okrutnie mnie podeptało? Wyję cichutko do zachodzącego słońca, moja bezradna samotność wydaje się bez końca. Obiecałem wierność lecz to było za mało. Moje wielkie serce na kawałki popękało”.

Fuks w potocznym języku oznacza tyle co, niespodziewane szczęście, powodzenie, szczęśliwy traf, czy fart. Każdy z nas wie, jakie to niesamowite uczucie. Niczym niezmącone szczęście, niespodziewane, ale jakże pożądane. On też czeka. Czeka, że pewnego dnia i do niego przyjdzie. Że podaruje mu cudowne chwile, beztroskie dni. Bo nasz psiak Fuks nie zaznał wiele szczęścia w życiu. I chociaż jego imię na to wskazuje, niech Cię nie zmyli. Ale jeszcze nic straconego, prawda? Wystarczy, że to my pomożemy szczęściu. A znajdzie i Fuksa.

Fuksa uratowaliśmy podczas kontroli adopcyjnych naszych koni. Wracaliśmy się po niego ponad 200 kilometrów. Ale czym są te kilometry, w obliczu życia psa, pozostawionego na śmierć i samotność. Bo Fuks mieszkał tak około roku. Widok psa, który błąka się po gruzowisku i nie ma gdzie się podziać, zatrwożył nas wszystkich. Rodzina, z którą mieszkał nie traktowała go jak jej członka. Nie był dla nich najważniejszy, ba! nie był nawet ważny. Nie był przyjacielem, nie był kochany. Dlatego trafił pod nasze skrzydła.

Fuks jest psem niewidomym. Specjalistyczne badania wykazały, że stracił wzrok z powodu osłabienia organizmu i skrajnego głodu. I choć bardzo byśmy pragnęli to zmienić, Fuks już zawsze pozostanie w świecie ciemności. Już nigdy nie ujrzy błękitnego nieba, zielonych traw, troski w naszych oczach i innego świata, do którego go zabraliśmy. Jednak czuje. Czuje, że trafił do bezpiecznego miejsca,
w którym jest dla kogoś ważny. Do miejsca, w którym będzie zaopiekowany.

Fuks jest z nami już kilka lat. Dzielnie czekał na adopcję. Czekał, aż ktoś dostrzeże w nim coś, co sprawi, że odnajdzie prawdziwy dom. Lata mijały, a Fuks przez ten cały czas trwał w swoim kojcu. I jest tu do dziś. Nikt nie chce go adoptować. Bo przecież Fuks jest niepełnosprawny. Nie zachowuje też czystości w domu. No i jest duży. A wszyscy chcą zdrowego, małego, albo po prostu innego psa. Fuks nie znalazł domu i istnieją małe szanse, że kiedykolwiek go znajdzie. Dlatego zawsze będzie miał go u nas.

Ale żeby zapewnić mu, jak najlepsze warunki Fuks potrzebuje nowego kojca. Ten, w którym dotychczas żyje jest już zwyczajnie za mały. Fuks nie ma dużych wymagań. On nie chce luksusów. Chce po prostu wygodnego miejsca. Wygodnego kojca, który będzie służył mu za dom. Za jego miejsce na ziemi. Dlatego wraz z Fuksem prosimy o wsparcie. Może szczęście się do niego uśmiechnie i na wiosnę zamieszka w całkiem nowym, większym kojcu? Może starczy też na nową wygodną budę z miękkim legowiskiem i duży zapas pysznej karmy? Zróbmy mu niespodziankę. Niech szczęśliwy traf dosięgnie naszego niewidomego Fuksa.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści FUKS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Fuks" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie