Aktualnie ratujemy
Gapcio

Data dodania: 27.12.2019 r.

Gapcio

marzec 2020

Gapcio pojechał do nowego domu!

 

Życzymy Gapciowi i jego nowej rodzinie wielu nowych oraz samych pozytywnych wspomnień!

 

Aktualizacja

Gapcio rozgląda się za domem na stałe - gorąco zachęcamy!

Gapcio nie jest w pełni sprawny, ale nie przeszkadza mu ograniczona ruchliwość w codziennym funkcjonowaniu.

Jest po kastracji i rośnie jak na drożdżach. 

 

10.01.2019

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie w pomoc dla Gapcia.

Kocurek jest już po operacji i zamieszkał u naszego działacza Domu Tymczasowym, w którym od razu zaprzyjaźnił się z Gabrysią (Gabrysia czeka na zabieg usunięcia oczu).

Kość zrosła się prawidłowo, weterynarze zdecydowali również o nie usuwaniu śruby z łapki.
 

 

 

27.12.2019

Gapcio biegł ile sił. Nagle błysk świateł, pisk, uderzenie i utrata przytomności. Odrzuciło go na sam środek drogi. Kiedy się ocknął, ból nóg był przeraźliwy. Nie mógł na nich stanąć. Oszołomiony i wystraszony Gapcio ostatkiem sił czołgał się w stronę krawędzi drogi, zostawiając za sobą krwawy ślad. Nieważne, że boli, że z małego pyszczka leci krew, ważne, by się schować. Byle uciec jak najdalej przed mijającymi go samochodami. Samochodami, które w jednej chwili mogły mu zabrać tą resztkę życia, która jeszcze się w nim tliła. Gdyby kolejne auto dokończyło to, co zaczął poprzednik, dla świata nic by się nie zmieniło. Nikt by nie zapłakał nad śmiercią Gapcia, nikt by za nim nie tęsknił. Nawet nikt by nie zauważył, że Gapcio był, ale już go nie ma. Bo świat zwierząt bezdomnych to nie jest bajka, a żywot dzikich kotów jest bardzo ciężki. Przychodzą na świat na ulicach. Dach nad głową i stołówkę często zapewnia im lokalny śmietnik. Tam, gdzie się rodzą też umierają. Zbyt wiele z nich umiera zanim dorośnie. Przeganiane, niechciane, zbędne. Biegną przez życie zupełnie same, zdane wyłącznie na siebie. Giną w wypadkach, z głodu. Bywa, że giną otrute przez ludzi. Reszta żyje tym, co znajdzie, na naszej wiecznej łasce.   

Gapcio prosto z drogi trafił do kliniki. Zawinięty ciasno w kocyk, cichutko miauczał całą drogę. Prosił o pomoc, a może o to, by dać mu odejść? Może chciał się schować, przycupnąć gdzieś w krzakach przy drodze, tam gdzie nikt go nie zobaczy? Nie mogliśmy dać mu odejść. Nie w momencie, w którym sam by sobie nie poradził. Podjęliśmy walkę o życie i zdrowie Gapcia. Podjęliśmy walkę o kota, który dla świata i ludzi nigdy nic nie znaczył. Bo choć dla świata Gapcio jest tylko kolejnym bezdomnym kotem, dla nas jest żywym, czującym zwierzęciem, które cierpi, więc wymaga natychmiastowej pomocy.

Oto Gapcio, bezdomny kot. Krwawienie z pyszczka, rozcięta warga, złamanie kości piszczelowej z oderwaniem bloczka kości piszczelowej oraz lateralnym przemieszczeniem kości. Nie ma niczego, nie umie też poprosić Cię o pomoc. Nigdy też Ci nie podziękuje, jeśli dziś okażesz mu wsparcie. My prosimy w jego imieniu. Pomóż opłacić gapciowe leczenie. Zapłacić za pobyt w klinice, za poskładanie złamanej nogi, za diagnostykę, za leki przeciwbólowe. Za to wszystko, co sprawi, że Gapcio będzie żył bez bólu i cierpienia. Bez pomocy ludzi o wielkich sercach, nie damy rady niczego zrobić.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Gapcio" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie