Aktualnie ratujemy
Kiara

Data dodania: 16.12.2019 r.

Kiara

27.03.2020

Porcja nowinek od Kiary.

"Przed Kiarą powtórne szczepienie i sterylizacja. Potem czekamy, aż dorośnie by można było przeprowadzić zabieg artrodezy.
W załączeniu posyłam filmik z Kiarą to prawdziwa zapaśniczka!
 
Pozdrawiamy"

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie! Do tematu operacji wrócimy, gdy Kiara podrośnie. Tymczasem jak widać na filmiku, energia ją rozpiera!

 

 

07.02.2020

Przekazujemy od opiekunki kilka info o Kiarze. Kotka obecnie jest za młoda na operację, ale wszystko wskazuje na to, że jej nie uniknie.

"Niestety, pomimo starań lekarzy nie udało się przywrócić czucia w łapce poniżej stawu łokciowego, ale amputować też nie będziemy. Gdy Kiara urośnie będzie miała przeprowadzony zabieg artrodezy przez doświadczonego chirurga. Orientacyjny koszt to ok. 1500 zł."

Z dodatkowych wieści, Kiara ma obecnie powiększony lewy węzeł chłonny, dostała leki, borykała się też niedawno z kocim katarem i zapaleniem oka, obie choroby w porę wykryte i wyleczone. Bardzo zaprzyjaźniła się z innymi domownikami, upatrzyła sobie do drzemek starszego kocura :-)

 

Teraz pozostaje nam czekać, aż Kiara wydorośleje, żeby chirurg mógł przeprowadzić zabieg artrodezy.

Dziękujemy za to, że jej nie opuszczacie.

 

16.12.2019

Kiara, tak ma na imię ośmiotygodniowa radosna i nadzwyczaj dzielna kotka, której los nie szczędził bólu, strachu i samotności. Samotności w głębokim rowie z porażeniem prawej przedniej łapki oraz zaropiałym okiem, a miała zaledwie cztery tygodnie. Gdyby nie jej głośne i przeraźliwe miałczenie, bo na to jedynie miała siłę, pewnie nikt by nie zwrócił uwagi, że kolejne życie zagrożonej istoty właśnie się kończy. Na szczęście udało się ją odnaleźć i Kiara od razu trafiła do kliniki weterynaryjnej.

Już przy pierwszych oględzinach można było zauważyć, że z jej łapką nie jest dobrze. Wisiała, jakby zerwana ze stawu barkowego. RTG nie wykazało złamań, ale nerwy i mięśnie są w bardzo złym stanie. Kotka bezwiednie ciągnęła łapkę po ziemi przy próbach przemieszczania się. Po kilku dniach badań, diagnozowania i obaw, że z łapką nie jest najlepiej pojawiła się nadzieja i dobra wiadomość: „nie trzeba amputować”.


Jest szansa na odzyskanie pełni sprawności, bo to młoda kotka, a jej nerwy i mięśnie mogą się jeszcze zregenerować. Wymaga to jednak wiele wysiłku od samej Kiary, ale również od osoby, która się nią opiekuje. Trzeba zaryzykować. Warto zaryzykować.

Od miesiąca Kiara przechodzi rehabilitację na bieżni wodnej, magnetoterapię i elektrostymulację. Wszystko po to by wróciło czucie głębokie, które odpowiada za prawidłową koordynację ruchową. Dzięki dotychczasowym staraniom kotka porusza już łokciową częścią łapki oraz stawia na niej pierwsze kroki, ale to wciąż za mało. W jej oczach wciąż widać ogromną chęć, by skakać po drapaku oraz mieć większe szanse w zabawach z innymi kotami. Przekreśla ją niemoc.


Kochani, zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc w ratowaniu życia Kiary. Ratowanie jej łapki jest bardzo kosztowne. Oprócz dotychczasowych zabiegów czeka ją laseroakupunktora oraz elektroakupunktura, które są niezwykle skuteczne przy leczeniu nadszarpniętych mięśni oraz nerwów. Potrzebna jest również kuracja antybiotykowa niezbędna przy leczeniu kataru, z którym się zmaga. Dajmy jej możliwość normalnego funkcjonowania, żeby mogła w pełni cieszyć się kocim życiem.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści KIARA
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Kiara" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie