Aktualnie ratujemy
Kicia

Data dodania: 12.02.2016 r.

Kicia

Rzecz o dzikiej Kici co już nie ma siedem żyć...

Siedem to liczba magiczna, oznacza doskonałość i przynosi szczęście. Kot najczęściej spada na 4 łapy i stąd przekonanie, że żyje więcej niż raz. A jak to w praktyce bywa ?

Kicia na początku grudnia wylądowała w stanie agonalnym w schronisku. Wieść niosła, że dzieci próbowały ją ukamienować na szkolnym boisku, ale ile w tym prawdy nie wie nikt do dzisiaj. Druga wersja mówi, że to właśnie dzieci zauważyły i uratowały Dziką Kicię. Być może to więc choroba, sprawiła, że kotka była w takim stanie. Schronisko nie miało środków na leczenie ani diagnostykę. Kicia nie miała tam szans na przeżycie nawet jednego dnia. Gdy więc zostaliśmy poproszeni o ratunek przez Karolinę – która hoteluje nasze najbardziej chore psiaki – nie mogliśmy odmówić pomocy.

 

Kicia po odebraniu ze schroniska, w stanie krytycznym natychmiast została przewieziona do kliniki, gdzie troskliwie zajęli się nią lekarze weterynarii i walczyli o jej życie. Stwierdzono bradykardie, odwodnienie tak duże, że uniemożliwiające pobranie krwi, silne wyniszczenie, a RTG wykazał zacienienie sugerujące zebrany płyn w jamie brzusznej. Przez kilka dni dzielna Kicia krążyła między życiem, a śmiercią - jak by nie mogła się zdecydować, która opcja jest lepsza. Świat źle się z nią obszedł, może nie chciała tu wracać tylko pewnie nie wykorzystała swoich wszystkich przysłowiowych szans. Bez względu na powód dzisiaj nadal jest z nami i ciągle usilnie walczy. Jej stan uległ poprawie, ale nie chce nawiązywać relacji z człowiekiem. I nie ma się czemu dziwić, część kotów chadza tylko swoimi ścieżkami. I dobrze.

 

Leczenie choć przyniosło pierwsze efekty, nadal nie jest zakończone. Kotka cały czas jest pod opieką lekarzy, monitorowane są parametry życiowe, parametry krwi i czeka ją operacja usunięcia przepukliny, która umiejscowiona jest po wewnętrznej stronie uda. To kolejne duże koszty, ale niezbędne aby ten młody jeszcze kot mógł normalnie żyć.

 

Kicia już raz uciekła śmierci, ma jedno życie mniej. Musi na siebie uważać.

Pomóż odzyskać zdrowie Dzikiej Kici, jeśli tylko możesz.

 

Nie ma nikogo poza nami.

 

***

Aktualizacja marzec 2016

 

 

Obecnie wyniki badań krwi Kici wykluczyły FIV, czyli koci HIV, jednocześnie wyniki są niepokojące. Badania wykazały szybki opad krwinek czerwonych, co wskazuje na stan zapalny, który jest trudny do wyłowienia. Diagnostyka trwa, ponieważ dopóki badania krwi nie ulegną poprawie, a ciągle ten stan się nie zmienia na lepsze, dopóty lekarze nie mogą ryzykować jej życia. Tym samym, nie może przejść zabiegu sterylizacji oraz operacji usunięcia przepukliny. Monitoring parametrów trwa dalej.

 

 

 

***

 

 

Aktualizacja 12.04.2016

 

 

Kicia czuje się dużo lepiej.Nie ma już płynu w brzuchu, wyniki są o wiele lepsze. Jest jeszcze delikatna leukocytoza, ale naprawdę niewielka. Ma ciągłe problemy z endopasożytami - oczyszczanie i leczenie w toku.Wkrótce Kicia będzie mogła mieć przeprowadzony zabieg.

***

Aktualizacja 09.08.2016

Kicia borykała się z problemami hormonalnymi - w efekcie cały czas była w rui, co uniemożliwiało wykonanie zabiegu sterylizacji. Kilka dni temu udało się! Kicia doszła do siebie w ekspresowym tempie!

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Kicia" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie