Aktualnie ratujemy
Lolek

Data dodania: 20.05.2013 r.

Lolek

Aktualizacja listopad 2016

"Dzień dobry,
U Lolka wszystko w porządku, narzeka na pogodę- jak wszyscy;), ale łapie rzadkie promienie słońca gdzie tylko się da.
Pozdrawiamy!"

***

Aktualizacja styczeń 2016

"Szczęśliwego Nowego Roku życzy Lolek - zdobywca bieszczadzkich szczytów!

Pozdrawiamy,
Kasia" 

***

Aktualizacja październik 2015

Lolek śle jesienne pozdrowienia.

 

 

***

Aktualizacja styczeń 2015

Lolek pozdrawia z adopcji

***

 

Aktualizacja: 18.05.2013

Lolek pojechał do swojego domu :)

 

***

Kiedy patrzymy na Brysię i Lolka uderza w nas po raz kolejny własna bezsilność wobec ogromu cierpienia maluczkich. W dobie postępu i nowych technologii - zapominamy. A może wolimy nie zauważać, bo świadomością świata nie uleczymy ? Ale może warto od niej zacząć..

Żywot wiejskich psów to nie bajka. Zwykły świat jak dom z ogrodem, albo chociaż miękki koc i miska ciepłej strawy to zbyt ekskluzywne dla wielu kundelków. Dla nich ulica i wieczna walka - aż po kres, kiedy za Tęczowym Mostem znikną ich cierpienia.

Brysia i Lolek zwinięte w kłębuszki leżały między starymi oponami w gospodarskiej komórce. Ostatnie z miotu - schorowane, zarobaczone, apatyczne. Nie było chętnego - szczeniaków na wsiach nie brakuje, a te dwa były bliżej swego kresu już na pierwszy rzut oka. Mają zaledwie po 8 tygodni - a już zdążyły zapoznać się z siłą ludzkiej obojętności.

Przeziębione i zarobaczone trzęsły się z zimna. Brysia na kołyszących nóżkach podeszła i mokrym noskiem wtuliła się w nasze ręce. Zamknęła oczka, cicho pisnęła i zwiesiła kudłaty łepek. Jakby pytała, czy to już koniec gehenny ? Lolek przyturlał się zaraz za nią, rozpaczliwie próbując wdrapać się na nasze kolana. Policja nie była potrzebna - gospodarz od razu zgodził się oddać "ścierwa", jak je określał patrząc z obrzydzeniem na ich nienaturalnie pękate brzuszki, skołtunioną sierść i zasmarkane noski, przez które ledwo oddychały.

Lolek wpatruje się w obiektyw, świdruje nas pełnym nadziei wzrokiem. Brysia wystawia mokry nosek spod puchatego kocyka, ale łepek szybko jej opada. Obydwa maluszki wtulone w siebie na skrawku pierwszego, własnego kocyka czekają na to, co los im przyniesie - to zależność na całe życie. Bo ten świat jest dziwnie jest urządzony - na tym samym padole jedne psiaki mają domy, ogrody, pełne miski i miękkie fotele, a innym tylko obojętność ulicy, zimne komórki gospodarzy i modlitwa, aby śmierć przyszłą szybko i nie bolała.

Stan Brysi jest na dziś ciężki. Lolka niewiele lepszy. Szczeniaki mają robaczycę, silny stan zapalny przewodu pokarmowego, Brysia ma zapalenie odbytu. Obydwa maluchy są niedożywione, i mają infekcje skórne. Potrzebne są fundusze na leczenie i dalszą diagnostykę. Być może nie zmienimy tym samym losu wszystkich wiejskich psiaków - ale dla Brysi i Lolka zmienimy wszystko.

Możesz pomóc dokonując wpłaty na konto z tytułem "Brysia i Lolek" w ramach Kampanii "Kochaj Mądrze". Możesz wysłać karmę i witaminy dla szczeniąt, zabawki czy legowisko.  Udzielamy wsparcia wielu bezdomnym zwierzakom. Możesz rozpropagować informacje o maluchach i naszej Kampanii. Możesz zgłosić chęć zostania wirtualnym opiekunem.


Oddalmy razem Tęczowy Most - tam i tak jest pełno..

 

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Lolek" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie