Aktualnie ratujemy
Niuniek

Data dodania: 08.09.2020 r.

Niuniek

Aktualizacja

Kochani! Baliśmy się, czy się uda? Czy opanujemy martwicę? Czy rana się się zagoi? Czy operacja przebiegnie bez komplikacji?

I tak czekaliśmy z duszą na ramieniu, obserwowaliśmy okres rekonwalescencji i z każdym kolejnym dniem - serca rosły! Operacja, antybiotykoterapia, pielęgnacja ran, opieka weterynaryjna - to wszystko możliwe dzięki Wam!

 

 

Z całego serca, w imieniu Niuńka, dziękujemy za Wasze wsparcie.


To nie koniec dobrych wieści - Niuniek czeka na kochający dom adopcyjny.

 

Chcesz podarować mu dom? Wypełnij Formularz :-)


 08.09.2020

O kotach mówi się, że zawsze spadają na 4 łapy. Jednak nie zawsze

Niuniek spogląda w obiektyw pełnym błagania spojrzeniem. Teraz, gdy jego życie wisi na najcieńszym z włosków, bardzo odczuwa, jak to jest być zupełnie samemu na świecie. Samemu jak palec. Bo Niuniek najpewniej nigdy nie miał nikogo. Gdyby Niuniek kogoś miał, pewnie ktoś stałby nad nim teraz, głaskał jego kocie uszy, trzymał za kocią łapkę i — łykając łzę za łzą — obiecywał, że będzie dobrze. Może musiałby kłamać...Ale nikt Niuńka nie trzyma, łapki wiszą smętnie. Nikt nie kłamie, że bez szwanku z tego wyjdzie. Wkoło mnóstwo ludzi, ale cóż z tego. Tego jednego jedynego człowieka, który by zapalił w Niuńku iskierkę nadziei — nie ma. Wszystko już w jego kocich oczach spłonęło. Pozostała tylko nadzieja na jakiś cud.


Wstępna diagnoza Niuńka brzmi jak wyrok. Martwica odbytu, ubytki skórne, rany na głowie, nie staje na jednej łapce, złamanie kości biodrowej i wiele innych. Pierwsza noc to była zwyczajnie walka o życie Niuńka. Druga i trzecia to trzymanie kciuków... Przed Niuńkiem wiele nocy i wiele bitew, których bez nas nie wygra.


A skąd się wziął? Do nas go przyniesiono. Nie byliśmy pewni, czy jest jeszcze żywy. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, jak bardzo Niuniek chce żyć, mimo licznych obrażeń. Nie wiemy też, co się takiego wydarzyło, że los go tak sponiewierał.

Czy to celowe działanie, czy wypadek? To w sumie bez znaczenia. Osoba, która go przyniosła, twierdziła, że kot został chwilę wcześniej wciągnięty spod koła samochodu. Być może. Jakby nie było, my wiemy, że nigdy nie przywrócimy Niuńkowi pełnej sprawności. Możemy jedynie zdiagnozować, wyleczyć to, co wyleczyć się da — i otoczyć Niuńka troskliwą opieką, aby reszta jego kociego życia była na tyle komfortowa, na ile komfortowa być może.


Chcielibyśmy, aby Niuniek dożył swych dni na naszym folwarku, wśród setek innych uratowanych zwierząt. Oczywiście, nie jesteśmy Bogiem. Nie wiemy, ile tych dni będzie. Ale widząc, jak bardzo ten kot walczy, nie chcemy go pozbawiać szansy na drugie życie.


Zapalisz z nami iskry nadziei w tych wielkich, kocich oczach? Niuniek, bez Ciebie, nie ma szans...

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści NIUNIEK
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Niuniek" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie