Aktualnie ratujemy
Precelka

Data dodania: 24.09.2021 r.

Precelka

„Przydałyby się nam oczy zwierząt, żebyśmy mogli rzeczywiście zobaczyć, na czym polega dramat, jaki ludzie im zgotowali. Ludzkie najwyraźniej nam nie wystarczają”. - Jonathan Safran Foer

Często zdarza się, że tragedie mają przebieg tak niezgodny, niesprawiedliwy i niemożliwy do przyjęcia, że ranią nas swoją brutalnością i całkowitym brakiem człowieczeństwa. Poruszają nas do szpiku kości. Dramat Precelki taki właśnie jest. Człowiek zgotował jej tragedię, o której pewnie nigdy nie zapomni. I my również. Za każdym razem kiedy spoglądamy na tego małego, przerażonego psa, widzimy jego tragiczny los. On odbija się w jego oczach. W smutnym i przerażonym spojrzeniu Precelki jest wszystko.

Pies Precelka


Precelka przyszła na świat i wychowała się w pseudohodowli. W miejscu pełnym znieczulicy, gdzie choroby i śmierć zaglądają  częściej niż człowiek. W miejscu, gdzie  na próżno szukać miłości. Nie znała innego świata, no bo skąd? Mały, zagubiony pies kontra świat, w którym pieniądz liczy się bardziej niż życie. Nie znając człowieka, od pierwszych chwil swojego życia przebywała w klatce. I kiedy wydawało się, że dostała szansę na lepsze życie, nowy dom i kochającą rodzinę, myślała, że wszystko się odmieni. Chociaż nie rozumiała wiele, pewnie śniła o lepszym miejscu. I ten sen miał się w końcu spełnić. Znaleźli się ludzie, którzy zabrali ją do siebie. Ale piekło, w którym przyszło jej wcześniej żyć, odcisnęło na niej swoje piętno. Precelka okazała się być bardzo chora. Brutalny świat wciąż nie dawał o sobie zapomnieć. Jakby Precelka nie wykorzystała jeszcze limitu cierpienia i tragedii w swoim krótkim, pieskim życiu. Została porzucona przez nowych właścicieli, jak paczka z napisem odrzut. I tak, trafiła pod nasze skrzydła. Jej stan wciąż jest bardzo zły. Ma zapalenie dziąseł i kamień nazębny. Zapchlona, zarobaczona, ma przerośnięte pazury i kuleje na tylnią łapkę. Chyba nikt nigdy nie dbał o jej zdrowie. Zdiagnozowano też u niej ropomacicze. Ile jeszcze bólu może pomieścić w sobie tak małe i zlęknione stworzenie? I co dalej? Czy za Tęczowym Mostem jest specjalne miejsce dla psów, które tu, na Ziemi doznały tyle cierpienia i bólu? Od pierwszych chwil, w których Precelka trafiła pod nasze skrzydła, robimy wszystko, aby ją wyleczyć. Ona nie może teraz odejść. Nie, kiedy w końcu wszystko może się dla niej zmienić. Nie teraz, kiedy wreszcie Ty poznałeś jej historię. Jeśli tylko możesz, prosimy pomóż nam w leczeniu Precelki. Mówi się, że do trzech razy sztuka. Niech i w tym przypadku tak będzie.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści PRECELKA
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Precelka" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie