Aktualnie ratujemy
Staś i Nel

Data dodania: 17.09.2020 r.

Staś i Nel

Aktualizacja

Staś oraz Nel aktualnie poszukują domów! Po więcej informacji zapraszamy do ich osobnych kart. 

Nie będzie to ciekawa historia o pięknych pieskach w typie rasy. Nie będzie to wesoła historia o szczęśliwych psach w szczęśliwym domu. Ten scenariusz napisało życie. Życie ciężkie i niesamowicie prawdziwe. Ten scenariusz jest przerażający i trudny do zaakceptowania. Jakie jest jego zakończenie? Jeszcze nie wiemy. Ale wkrótce mamy się o tym przekonać. I to na własne oczy. 


Pseudohodowla. Miejsce bólu i cierpienia. Wokół brud i przerażony głos zwierzaków. Nikt tam nie sprzątał. Nikt tych zwierząt nie zwalniał z uwięzi. Nikt nie dbał o ich los, nikt nie przejmował się ich cierpieniem. I chociaż czasem wydawać by się mogło, że takich miejsc jest coraz mniej, że takie miejsca nie mogą istnieć, one wciąż są. I wciąż mieszka tam wiele zwierząt, potrzebujących ratunku. Właśnie z takiego miejsca zabrano Stasia i Nel. Dwa charty, obraz nędzy i rozpaczy. Obraz, który wywołuje zarówno łzy i wściekłość. Odebrane charty szybko trafiły do kliniki. Są w dużo gorszym stanie niż przypuszczaliśmy na początku. Nel to suczka, o jasnym ubarwieniu, z licznymi przełysieniami i zaczerwienieniami. Przeszła długą i trudną drogę, by w końcu ktoś zabrał ją w normalne miejsce. Ale to, czego doświadczyła już na zawsze odcisnęło się w jej pamięci. Dlatego jest bardzo zestresowana i zlękniona. Z licznymi krostami i otarciami, zabrudzonymi uszami i przerośniętymi pazurami, trafiła prosto pod opiekę specjalisty. Oprócz tego, zauważono u niej wyciek z sutków i krwiaka na jednym z nich. Razem z Nel, w tym piekielnym miejscu przebywał Staś. 3 letni chart, którego stan zdrowia jest równie tragiczny. Staś jest bardzo bojaźliwy, jakby doświadczył od człowieka szczególnego przejawu okrucieństwa. Na jego ciałku widoczne jest wiele siniaków i ropnych krost. Ma łupież, zabrudzone uszy i przerośnięte pazury.
 
 
 
 
 
 
Ma też trudności z widzeniem świata, bo cierpi na silne zapalenie spojówek. Można u nich policzyć wszystkie żebra. Oba charty przeszły już pierwsze badania, ale ich leczenie będzie długie i kosztowne. Bezpośrednio po odebraniu ich z pseudohodowli, zabraliśmy psy do kliniki, gdzie została im wykonana obdukcja. Nie mają podstawowej profilaktyki, nie mają wykonanych jakichkolwiek odrobaczeń i szczepień. Są w słabej kondycji żywieniowej, zapchlone, wychudzone, głodne. Przerażone spoglądają na nas, z nadzieją. 
 
 

Kolejne dni będą dla nich bardzo trudne. Kolejne dni będą dla nich decydujące. Potrzebujemy Waszej pomocy, aby ratować życie Stasia i Nel. Potrzebujemy Waszej pomocy, aby zapewnić im życie bez strachu, bólu, głodu i pragnienia. Potrzebujemy Wasze pomocy, aby jeszcze pokazać im normalny, lepszy świat. Bo ten który dotąd znały bardzo ich doświadczył, bardzo zranił i bardzo im zaszkodził. Jakie będzie zakończenie tej historii? To zależy od Was. Wierzcie mi, los Stasia i Nel jest w Waszych rękach. 
 
 
 
 
 

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści POMOC
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Staś i Nel" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie