Aktualnie ratujemy
Straszek

Data dodania: 17.07.2019 r.

Straszek

Kochani, prosimy, przeczytajcie historię Straszka i jego opiekunki. Prosimy, pomóżcie go leczyć. W Was jedyna nadzieja.

"Witam Was, miłośnicy kotków
i naszych wszystkich czworonożnych przyjaciół. Nazywam się Renata Poprawska i od lat zajmuję się ratowaniem bezdomnych kociaków z terenu miasta Szprotawy i jej okolic. Karmię, leczę, szukam nowych domków.
Niektóre z uratowanych kotów zostały u mnie na stałe - taka właśnie jest historia Straszka.
Straszek błąkał się w Wiechlicach, w okolicach tamtejszych śmietników, w okresie zimowym. Gdy trafił do mnie był chory, w okolicy na dodatek panowała wówczas panleukopenia. Kocurek otrzymał surowicę od ozdrowieńca i leki na infekcję. Infekcja była tak silna, że kilkukrotnie zmieniany był antybiotyk, gdy poprzedni nie dawał oczekiwanych rezultatów. Stan kocurka był przewlekły, a leczenie bardzo długie. Po leczeniu kotkowi zostało charczenie i kichanie. Kocurek miał mieć dom, kochającą rodzinę, lecz z powodu głośnego charczenia, wysięku z oka i nosa nikt go nie chciał zaadaptować, mimo jego przecudownego charakteru. Został więc u mnie.
Kocurek obecnie ciężko oddycha, charczy. Męczy się podczas większej aktywności ruchowej. Podczas długiego, uciążliwego kichania, które mu towarzyszy, pojawia się ropno-krwisty wysięk z nosa. Kocurkowi towarzyszy również ciemnobrązowy wysięk z lewego oka.
Straszek od ponad roku z przerwami jest leczony farmakologicznie. Antybiotyki, które otrzymywał, i inne leki to: Linkospektin, Szotapen, Unidox, Melfroxin, ponadto Loxicom, Dodatkowo Zilexis w trzech dawkach
W maju 2019 roku stan zdrowia Straszka na tyle się pogorszył, że ponownie trafiłam z nim do weterynarza. Znów przez dwa tygodnie otrzymał unidox, ponadto piroxicam przez 5 dni, krople do oczu i do kontroli. Po kontroli ponownie 2 tygodnie unidox, piroxicam przez trzy dni oraz krople do oczu yelox, tobrex no i ponownie szczepionka zilexis. Trzy dawki. Weterynarz w zaleceniach napisał jednak, że bez tomografu i badania endoskopowego dalsze leczenie nie jest możliwe.
Farmakologicznie to wszystko, co można zrobić dla Straszka. Tylko diagnostyka pogłębiona o badanie tomograficzne oraz endoskopowe pozwoli ustalić, co jest przyczyną charczenia, problemów z nosem i oddychaniem.
Koszty zalecanych badań to: tomograf: 500-1000zł i endoskop, w zależności od badanego odcinka: 500-750zł. Ponadto aktualne badanie krwi (morfologia z biochemią) i narkoza. Niestety nie stać mnie na pokrycie takich kosztów.
Bez pomocy dobrych ludzi nie jestem w stanie opłacić kosztów leczenia Straszka, gdyż oprócz niego mam pod opieką 10 kotów domowych i 10 wolnobytujących.

Proszę, pomóżcie mi zdiagnozować Straszka, abym miała szansę wyleczyć go i poprawić komfort jego życia.
Renata"

Jeśli ktoś z Was chciałby pomóc bezpośrednio Pani Renacie – prosimy o kontakt psy@centaurus.org.pl

 

23.09.2019

Straszek jest po badaniu górnych dróg oddechowych tomografem. Okazuje się, że w wyniku długo trwającego stanu zapalnego górnych dróg oddechowych niewłaściwe leczonego antybiotykami ma zdeformowane przegrody nosowe zewnętrzne. W efekcie prawa dziurka od nosa jest całkowicie niedrożna, a lewa w znacznym stopniu.

Dodatkowo Straszek miał wykonane badanie przesiewowe wydzielin z nosa i nie wykazało obecności bakterii beztlenowych.

Aby Straszek mógł normalnie oddychać i funkcjonować potrzebna jest operacja zrostów i deformacji przegród nosowych zewnętrznych.

W pierwszej kolejności jednak trzeba zlikwidować trwający nadal stan zapalny górnych dróg oddechowych specjalnymi kroplami do nosa, wykonanymi zgodnie z zaleceniami weterynarza.

Koszt operacji sięga 1000 zł, przy założeniu, iż przebiegnie bez powikłań.

W imieniu Straszka i jego opiekunki prosimy o pomoc w sfinansowaniu operacji oraz leczenia.

 

12.11.2019

Przesyłamy wiadomość od opiekunki Straszka.

"Witam.Straszek obecnie jest przed operacją usunięcia zrostów i deformacji błon śluzowych nosa - Plazmocytarne zapalenie błon śluzowych nosa. Zakończył właśnie druga serię leków: kropli przeciwzapalnych do nosa i zastrzyku przeciwzapalnego. Wysięk z oka znacznie zmalał. Znacznie zmniejszyły się uporczywe ropne kichania."

Termin operacji został wyznaczony na 21 listopada - zostańcie ze Straszkiem!

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści STRASZEK
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Straszek" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy Nasz aukcje charytatywne
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie