Aktualnie ratujemy
Nutka

Data dodania: 18.05.2020 r.

Nutka
21.10.2020
 
Nutka przesyła serdeczne pozdrowienia w ten jesienny dzień!
Maleńka jest już po sterylizacji i czuje się bardzo dobrze. Stała się rozrusznikiem zabaw i w pełni uszczęśliwia swoją nową rodzinę!
 
Pamiętajcie że wciąż wielu naszych podopiecznych czeka na dom. Wejdź TU i zobacz, być może znajdziesz u nas przyjaciela na całe życie. 
 
 
  • Nutka
  • Nutka
  • Nutka
  • Nutka
  • Nutka
 
 

16.07.2020

Urocza Nutka, która wywołała nie lada lawinę formularzy adopcyjnych, pojechała ostatnio do nowego domku. Odwiedziła profesjonalnego fryzjera - cóż za metamorfoza!

Zobaczcie sami :-)
 
 
 
 

06.07.2020

Nutka już w nowym domu! Polały się łzy szczęścia i wiemy, że Nucia będzie miała wspaniale :-) 

 

26.06.2020

Kochani! Ogromnie dziękujemy w imieniu Nutki za Waszą pomoc i wielkie zaangażowanie.

Nutka niedawno była na kroplówce na wzmocnienie, wyszła też zwycięsko z walki z pasożytami. Apetyt i nastrój do psot - odnotowany ;-).


A to nie wszystko z dobrych wieści, ma też wstępnie wybrany dom adopcyjny!

 

18.05.2020

Nutka, wychłodzona, wychudzona i chora, porzucona prosi o pomoc!

Każdego tygodnia przemierzamy setki, a czasem tysiące kilometrów, by być tam, gdzie nasza pomoc jest najbardziej potrzebna. Jesteśmy tam, gdzie dzieje się krzywda bezbronnym zwierzętom. Sprawdzamy zgłoszenia, które nam przesyłacie, składamy wnioski do prokuratur, uczestniczymy w rozprawach, a wszystko po to, by pomagać zwierzętom i karać oprawców.
I każdego dnia przecieramy oczy ze zdumienia, patrząc na to, jak człowiek traktuje żywe, czujące zwierzę.
Po otrzymaniu zgłoszenia w sprawie Nutki w przeciągu kilkudziesięciu minut byliśmy na wskazanym miejscu. W zagajniku, w wykopanej dziurze siedział przerażony, kilkumiesięczny szczeniak. Trzęsący się na widok człowieka maluszek, zmarznięty i słaby, usiłował schować się jak najgłębiej. Byle dalej od wyciągniętej w jego stronę ręki. Byle go tylko nie dotknąć. Przez blisko dwie godziny usiłowaliśmy przekonać przerażone, psie dziecko, by wyszło z jamy. Nasze starania w końcu zakończyły się powodzeniem i udało się wyjąć przemoczoną, zmarzniętą psinkę. Psinę, która ostatkiem sił próbowała uciec, siusiając ze strachu pod siebie. Dużo czasu upłynie, zanim nabierze zaufania do ludzi.

Gdy wytarliśmy maleńką suczkę kocem, podaliśmy jej niewielką porcje karmy. Ledwo stała na uginających się łapkach, ale jadła bardzo łapczywie. Połykała kęs za kęsem w mgnieniu oka, jakby się bała, że ktoś jej zabierze, że więcej nie dostanie, że to ostatni posiłek, jaki będzie miała. Musiała w tej dziurze siedzieć kilka dni. Była bardzo wygłodniała. Zarobaczona, zapchlona, z inwazją kleszczy, musiała każdego dnia zmagać się ze swoją samotnością. Z porzuceniem. Z tym, w jak okrutny sposób obszedł się z nią człowiek. I najbardziej przeraża nas bezmyślność ludzi, bo ten pies sam do lasu nie przyszedł. Ktoś go przywiózł i zostawił. I gdyby przypadkowi ludzie, którzy nie dali rady złapać psiny, nie poprosili nas o pomoc, dziś ta sunia już by nie żyła.
Bezpośrednio z interwencji Nutka została przewieziona do kliniki, gdzie lekarze zrobią co w ich mocy, by malutka odzyskała siły.

Potrzebne są pilnie środki na opłacenie pobytu w klinice. Na diagnostykę i leczenie, najlepszej jakości karmę, witaminy i suplementy. Na dobry start. Wierzymy, że choć mała Nutka tak bardzo zawiodła się na ludziach, to gdzieś tam jest człowiek, który od dawna na nią czeka. Maleńka musi tylko wydobrzeć i na pewno znajdzie swoje miejsce na Ziemi. Przecież dla tej przerażonej, małej psinki musi jeszcze zaświecić słońce.


Wesprzyj Nutkę w jej walce o życie. Prosimy, pomóż.

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją psiaka - wypełnij formularz adopcji. Skontaktujemy się z Tobą gdy Nutka będzie już gotowa do adopcji.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Nutka" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie