Aktualnie ratujemy
Czika

Data dodania: 07.08.2018 r.

Czika

Czika nie miała w życiu wiele szczęścia. Szczęście często omija zwykłe burki szeroki łukiem.

 

Do schroniska trafiła we wrześniu 2017 roku w stanie ciężkim, cała w strupach i bez okrywy włosowej. Zabrana od swojej opiekunki, która o nią nie dbała. Przez cały pobyt w schronisku sunia nie miała wykonanych żadnych badań, leczono ją na "oko", podawano sterydy, które tylko zaszkodziły i są prawdopodobnie przyczyną jej obecnego stanu i fatalnych wyników. Sunia walczy ze świądem, dotyk sprawia jej ból. Wg lekarza schroniskowego 'rokowania są złe". Prawda jest jednak inna, bo sunia ma szanse na życie bez bólu i w komforcie, na jaki zasłużyła. Ale wymaga intensywnego leczenia.

 

Czikę, po wielu bojach, udało się wyciągnąć ze schroniska. Pierwsze badania wykazały, że suczka ma anemię, nieuregulowaną tarczycę i zaawansowaną grzybicę. Ma też podwyższone parametry nerkowe, chore uszy i guzy na listwie mlecznej do usunięcia. Ponadto wyniki wskazują na wielką cystę na jajnikach.

 

Prosimy o pomoc w leczeniu tego psiego nieszczęścia, któremu człowiek zgotował piekło, a schronisko nie umiało pomóc.

 

29.08.2018

 

Czika nadal w trakcie leczenia. Miała przeprowadzoną ekstrakcje zębów (7 usunięto) i ściągnięto kamień. Niestety wyniki laboratoryjne nie poprawiły się, nadal jest anemia. Dopóki wyniki się znacznie nie poprawią nie będzie można zoperować guzów. Leczenie jest w toku.

 

 

19.09.2018

 

Czika miała wykonane zarówno zdjęcia RTG torsu oraz USG brzucha oraz macicy. Niestety badania potwierdziły guza na ściance szyjki macicy. Ponadto jest to miejsce trudno dostępne, bo na spojeniu łonowym i istnieje ryzyko, że nie uda się całkowicie go wyciąć. Trwają konsultacje dr wet prowadzącej jej leczenie z innymi specjalistami.

W tym potoku mało pozytywnych informacji znalazło się coś optymistycznego - wyniki krwi poprawiły się na tyle, że można sunię poddać zabiegowi sterylizacji oraz usunięcia guzów, co powstrzyma drastycznie rozwój choroby nowotworowej.

Rokowania są bardzo ostrożne i Czikę czeka najpewniej opieka paliatywna po operacji.


Czika chętnie korzysta ze spacerów, jakie ma zapewnione w Domu Tymczasowym. Zakolegowała się z pozostałym zwierzyńcem i w tym całym zdrowotnym zawirowaniu jakie ją spotkało, wygląda na zadowoloną z faktu, że nie siedzi w kojcu. I choć wedle przewidywań, nie ma zbyt daleko do granicy Tęczowego Mostu, zdaje się czerpać z nowych uroków życia w pełni. To daje nam siłę i buduje nadzieję, że jej historia nie będzie zapomniana i może liczyć na Waszą pomoc.

Dziękujemy, że z nią jesteście.

 

 

 

26.09.2018

 

Kochani! Operacja suni zakonczyla się sukcesem, guz na ściance szyjki macicy okazał się zmienionym chorobowo węzłem jajnika. Usunięto jedną listwę, kolejna będzie usuwana za 2 miesiące.
 
Jeden jajnik oraz macica były w tragicznym stanie, ale zabieg udał się.
Czika miała jeszcze jedną kontrolną morfologię przez zabiegiem, która wykazała dużą poprawę.
Zdjęcie tuż po zabiegu.
 
 
Dobrych wieści ciąg dalszy - Czika stanęła przed perspektywą nowego domu, i to towarzystwie grzywacza! W klinice doszło do pierwszego zapoznania. Trzymajcie kciuki za nią!
Dziękujemy, że trwacie przy tej ślicznotce.
 
 
26.10.2018
 
Czika otrzymuje leki na skórę oraz tarczycę.  Niestety z powodu wystąpienia  biegunki jako efektu ubocznego przyjmowanego leku musieliśmy przerwać kurację. Gdy tylko się unormuje - leczenie będzie wznowione.

Czika jest poddawana częstym kąpielom, jest również w trakcie terapii olejem z pestek moreli. Efekty są niesamowite- cudownie naciągnął i wygładził jej skórę! Dostaje też suplementy na porost włosów.  

 

Prosimy, pomóżcie nam kontynuować jej leczenie.

 

Aktualizacja 04.12.2018

Kolejne badania kontrolne nie napawają nas optymizmem. Poziom kortyzolu Czika ma znacznie przekroczony i wszystko wskazuje na zespół Cushinga. Jest wysoce prawdopodobne, że to efekt podawania jej sterydów przez kilka miesięcy. Na początku bylo takie podejrzenie ale jej wyniki były tak rozchwiane, że wskazywały też na wiele innych schorzeń. Po usunięciu potencjalnych przeszkód w potwierdzeniu diagnozy, wiele objawow typowych dla Cushinga przybralo na sile stąd pobrano mocz do zbadania. Czika nadal w trakcie dalszego diagnozowania (pobrany mocz), oraz są podejmowane decyzje o zmianie kierunku leczenia.

Czika nada potrzebuje Waszej pomocy.

 

Aktualizacja 06.02.2019

Czika otrzymuje lek Vetoryl - na obniżenie poziomu kortyzolu, ostatnio miała kolejne badania kontrolne. Biochemia wyszła dobrze, ale kortyzol wyższy niż w poprzednich badaniach kontrolnych. Niewykluczone, że będzie miała zmienioną dawkę leku.W tym miesiącu weterynarze planują zabieg usunięcia listwy mlecznej.

Tymczasem Czika w pięknym kubraczku stara się funkcjonować jak każdy inny psiak.

Jej stan zdrowia i hormonów nadal nie jest ustabilizowany na tyle, abyśmy mogli napisać, że Czika nie wymaga Waszego wsparcia.

Dziękujemy za każdą okazaną pomoc.

 

11.04.2019

Ostatnim etapem pomocowym dla Cziki było sfinansowanie operacji usunięcia drugiej listwy mlecznej. Ponadto usunięto krwiak z łapki i jednego, problematycznego zęba.

Rekonwalescencja przebiegła pomyślnie, a Dom Tymczasowy Cziki został jej Domem Stałym :-)

Dziękujemy Wam za wsparcie, dzięki Wam życie Cziki nie jest już zagrożone i może cieszyć się nowym życiem u boku opiekunki i jej sąsiadki, która pokochała Czikę bezgranicznie.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Czika" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie