Aktualnie ratujemy
Tola i Lola

Data dodania: 14.11.2018 r.

Tola i Lola

Jesteś zalatany. Masz przyjaciół, pracę, obowiązki, hobby i rozrywki. Twój pies ma tylko Ciebie. Jesteś dla niego całym życiem, miłością, wszystkim. W zamian okaż mu swoją miłość, regularnie rezerwując specjalnie dla niego czas, w którym obdarujesz go niepodzielną uwagą i dasz mu szansę na rozwój! (K. Sundance)

Marzenie niejednego człowieka – mieć pięknego, rasowego yorka, cudnie zadbanego psiaka z kolorową kokardką na głowie. Czasami ubranego w śliczne psie ubranka, przyjaciela, z którym będziemy się dobrze prezentować.  Tak było w przypadku Toli i Loli, a przynajmniej do pewnego momentu.

 

W jednej chwili życie psiaków obróciło się o 180 stopni. Kiedyś były piękne, zadbane i rozpieszczane przez swojego Pana. Nadszedł jednak moment, że zostały od niego odebrane, by stoczyć trudną walkę o przetrwanie.

Z Legnicy odebraliśmy dwa przerażone, schorowane, skrajnie zaniedbane yorki.

Tola

Lola

Tola miała 9 lat, Lola ma 7. Zostały odebrane od właściciela w bardzo złym stanie. Walkę o życie Toli przegraliśmy, jednak wciąż walczymy o Lolę. Diagnoza weterynarza jedynie potwierdziła to, co podejrzewaliśmy w chwili odbioru: oba psiaki były skrajnie niedożywione, zapchlone i zarobaczone. W dziąsłach i uszach rozwinął się stan zapalny. Tola cierpiała na ropomacicze, miała poważne problemy z oczami: nukleoskleroza soczewki oraz zaćma kwalifikowały ją do zabiegu usunięcia oka. Zęby Toli również wymagały usunięcia, badania wykryły szmery w sercu. Jej płuca były w bardzo złym stanie, to właśnie guzy na nich sprawiły, że została podjęta decyzja o eutanazji – to jedyne, co mogliśmy zrobić, aby ulżyć jej w cierpieniu. W tej chwili walczymy o życie Loli. Cały czas trwa diagnostyka, a rokowania są bardzo ostrożne. Lola, choć jest w nieco lepszym stanie, to boryka się z zapaleniem dziąseł, co w połączeniu z brakiem zębów i lizą lewej strony żuchwy utrudnia jej przyjmowanie pokarmu: musimy karmić ją specjalistycznymi papkami (karmami uzupełniającymi).

Przez wieloletni okres naszej działalności nie spotkaliśmy się jeszcze z tak strasznie zaniedbanymi yorkami. Trudno uwierzyć w to, że można doprowadzić do takiego stanu żywe, czujące stworzenie. Chociaż Tola odeszła za Tęczowy Most, to jednak wierzymy, że uda nam się zyskać zaufanie Loli i przekonać ją, że nie wszyscy ludzie są źli: prosimy, pomóżcie nam obudzić w niej nadzieję na lepsze jutro.

Prosimy o pomoc i wsparcie w pokryciu kosztów diagnostyki i leczenia oraz hotelowania Loli.

 

Aktualizacja 19.11.2018 

Ten poniedziałek jest dla nas bardzo trudnym dniem. Rano pożegnaliśmy chorego Kostiego. Teraz śmierć ponownie zapukała do drzwi kliniki. Tola - starsza sunia borykała się nie tylko ze skrajnym wychudzeniem oraz urazem oka. Miała również guzy na płucach. Piszemy w czasie przeszłym o Toli, ponieważ choroba płuc zabrała ją za Tęczowy Most.

Jej psia towarzyszka - Lola boryka się ze stanem zapalnym dziąseł, ale leczenie przebiega pomyślnie i w jej przypadku rokowania są dobre. 

Dzięki Wam mogliśmy zawalczyć o życie Toli. Przegraliśmy tę bitwę, ale nie opuszczamy broni. Lola czeka na Waszą pomoc.  

 

Za każde okazane wsparcie dla Loli ogromnie dziękujemy.

 

Aktualizacja 03.01.2019

Lola boryka się z dusznościami, a opuszczenie kliniki było krótkotrwałe. Sunia znów jest pod bezpośrednią opieką weterynarzy. Nie tylko duszności, ale i problem z tylnymi łapkami przyczynił się do jej powrotu do kliniki.

Badania kontrolne wykazały powiększone nerki i znacznie powiększoną wątrobę, dzięki profesjonalnej opiece te objawy zostały opanowane.

Lola potrzebuje operacji tylnych łapek, silne zmiany zwyrodnieniowe i ogrom zaniedbań żywieniowych jakich doświadczyła przyczyniły się do niepełnosprawności. Jednak operacja przywróci jej mobilność, konieczne będzie śrubowanie, czyli ustabilizowanie kości.

Los rzuca nam ogromne wyzwanie. W imieniu Loli, tak mocno doświadczonej przez życie, prosimy o pomoc w sfinansowaniu dalszego leczenia i operacji.

 

Aktualizacja 12.02.2019

Lola przeszła operację dekapitacji kości udowej. Rekonwalescencja przebiega sprawnie. Jednak pasmo nieszczęść u Loli zdaje się nie mieć końca.

Maleńka Lola potrzebuje zabiegu usunięcia obustronnej przepukliny pachwinowej.

Trwajcie z nami przy Loli. Dziękujemy za każdą pomoc w opłaceniu zabiegów oraz kosztów pobytu w klinice.

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści LOLA
pod numer 74567 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Tola i Lola" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Eko Klub Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy Sklep charytatywny
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie