Aktualnie ratujemy
Knedel

Data dodania: 22.04.2020 r.

Knedel

11.06.2021

Knedelek obchodził niedawno swoją pierwszą rocznicę w adopcji!  Zobaczcie jak przez ten czas się zmieniał oraz co do powiedzenia ma nam jego opiekunka. :)

"To była miłość od pierwszego wejrzenia i nie było mowy o odpuszczeniu. Knedelek był nasz nim go faktycznie adoptowaliśmy, a decyzja o tym została podjęta natychmiastowo.
Biorąc pod dach małego, słodkiego miśka nie spodziewaliśmy się, że wyrośnie na rozszalałego (ale nie mniej kochanego) młodzieńca. Tak czy inaczej, Knedel stał się częścią naszego życia i nie wyobrażamy sobie, by nie było go teraz z nami.
Pozdrawiamy,
Karolina z rodziną"

 

 
 
 
 
 

13.01.2021

Pierwszy roczek Knedelka minął jak jeden dzień. Kiedy wyjeżdzał od nas do nowego domu, był kilkanaście razy mniejszy i lżejszy o kilka kilogramów. Dziś już choć nie przypomina tego samego maleńkiego misia, jest dalej pełen energii i tętni życiem! Zobaczcie co piszą do nas opiekunowie świnki Pigi i Knedelka! 

"Nasz mały Knedelek - choć już nie taki mały - skończył rok. Dzisiejszy jubilat skorzystał też ze śniegu.
Pigi natomiast stara się nie wystawiać nosa poza przytulną budę. Robi to dopiero w ostateczności, kiedy pod karmnikiem nazbiera się trochę słonecznika.
 Pozdrawiamy!"
  • Knedel
  • Knedel
  • Knedel
  • Knedel
  • Knedel
  • Knedel
 
 

Aktualizacja

Kochani, mamy nowe wieści od Knedelka!  Przeczytajcie co napisała nam Pani Karolina.

"Dzień dobry,
Chłopak rośnie, chętnie pływa i bawi się z resztą zwierzaków (choć tylko psiaki i jedna świnka są skorzy do zabaw).
Pozdrawiamy ciepło"

Zobaczcie jak Knedelek rośnie i spędza czas wraz z przyjaciółmi.
 
 
 

 

Aktualizacja

Co robi Knedel w adopcji? Przede wszystkim rośnie jak na drożdżach! :-)
 
Towarzyszą mu, również adoptowane bernardyny, oraz dwie świnki - jedna adoptowana od nas (Pigi), a jedna odebrana ze złych warunków.
 
 
 

 
 
Cieszymy się, że Knedliczek dołączył do takiego fajnego stadka!
 

 

Aktualizacja

Słodziak Knedel niedawno pojechał do domu adopcyjnego, gdzie cała futrzasta rodzinka jest adoptowana z różnych miejsc, mieszka tam już kilka lat nasza świnka Pigi.

Jak się odnajduje w nowym domu? Zobaczcie sami:

 

 

Knedel zamieszkał już w domu adopcyjnym! U boku adoptowanej od nas świnki Pigi!

 

06.05.2020

Z wielką radością i ulgą dzielimy się najnowszymi informacjami o Knedlu. Choroba skóry oraz świerzb były na wczesnym stadium i Knedel jest już w pełni zdrów oraz gotowości do wyjazdu do domu adopcyjnego!

Dziękujemy za ratunek dla malucha!

Chciałbyś podarować mu dom? Wypełnij Fomularz.

(uwaga! Knedel urośnie bardzo duży, najlepszy dla niego będzie duża przestrzeń do życia oraz długie spacery)22.04.2020

„Posępnie popatrzył w górę na usiane jasnymi gwiazdami niebo, na którym świecił wielki księżyc, i zastanawiał się, dlaczego na nieboskłonie nie widać żadnych znaków nadciągającego nieszczęścia…” - Morgan Rhodes

Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest – żyjemy na tym samym świecie. Pod tym samym niebem. Świecą dla nas te same gwiazdy. A jednak nie dla każdego niebo jest łaskawe. Czasem świeci słońce. Oświetla naszą drogę. Nie ma chmur. Nie ma deszczu. A jednak, gdzieś tam w innym zakątku świata istnieje ktoś, dla którego niebo z błękitnego zmienia się w czarne. Zupełnie bez ostrzeżenia. Zupełnie bez sentymentu. Gaśnie światło. Może dlatego, żeby nikt nie widział zniszczeń, jakie mają się dokonać. I właśnie pod takim niebem żył Knedel. Nie jest jak inne psy. Nie ma własnego miejsca na ziemi. Nie ma nikogo, kto by się o niego zatroszczył. Nie ma domu. Nie ma przyjaciela. Nie zaznał troski. Nie zaznał czułości. I zastanawiałeś się jak to jest – dlaczego jedne psy mają dobrze, a inne nie? Przecież żyją pod tym samym niebem. Przecież tak samo czują. Tak samo cierpią. Tak samo kochają. A jednak dla jednych świat jest łaskawy. A dla innych bezlitosny. Dla jednych świeci tu słońce. Dla innych jest zawsze za chmurami. Jednym gwiazdy wskazują drogę, innym – takim jak Knedel – pozostaje tylko ciemność. I nieboskłon nie uprzedza, że nadciąga nieszczęście.
Ten świat ma wiele imion. Ale nadal pozostaje tym samym światem, nad którym unosi się to samo sklepienie niebieskie. Wszyscy mieszkamy pod tym samym niebem. Dlatego gdy popatrzysz w górę, twój wzrok spotka się z wzrokiem kogoś innego. Być może ten ktoś będzie taki sam jak ty, a może będzie twoim całkowitym przeciwieństwem. Ale mimo różnic między wami, dzielącej was odległości, będzie was łączyć właśnie niebo. Niebo, pod którym mieszkamy my wszyscy. Ty, ja. On, ona. Oni i oni. Knedel ze swoimi problemami. Ty ze swoimi troskami. Knedel i jego bracia mniejsi. Knedel i jego oprawcy. Knedel i jego wybawcy. My wszyscy.


Patrzymy na to samo niebo. Patrzymy w te same gwiazdy. Często spoglądamy w górę i myślimy. O swoich pragnieniach. Czasem prosimy o ich spełnienie. Czasem wznosimy ręce ku niebu, by wypełniło się to, czego pożądamy. Ale dzisiaj trzeba spojrzeć w dół. Pod nogi. Bo leży tam Knedel. Osłabiony, odwodniony, ze świerzbem w uszach i zapchlony. Ma problemy z tylną lewą łapką. Nie może podskoczyć. Nie może wznieść swych próśb ku niebu. On tam leży. Samotny i bezbronny. Cierpiący i błagający o pomoc. Schyl się. Schyl się i spójrz w jego oczy. Dostrzeżesz w nich ból i strach. Już tyle się wycierpiał. Już tyle doświadczył. Pseudohodowla, z której go odebrano to jak piekło na ziemi. A nadal pod tym samym niebem, prawda? A nadal pośród nas.
Im dłużej patrzysz w noc, im dłużej patrzysz w niebo, tym Twoje oczy bardziej przyzwyczajają się do ciemności. Widzisz wtedy nawet najmniejszy przejaw światła, wciąż odkrywasz nowe gwiazdy. Ale pamiętaj niebo czasami też bywa zachmurzone, a jednak pod chmurami kryją się gwiazdy, trzeba tylko wytężyć wzrok... I być cierpliwym. Dla Knedla niebo zaczęło się rozjaśniać. Słońce zaczęło wychodzić zza chmur. Bo został uratowany. Został zauważony. Teraz czeka na leczenie. Czeka na to, by ktoś pokazał mu jak wygląda słońce. Jak wygląda niebo bez chmur. Jak piękne są gwiazdy. Jaki świat może być dobry. Wystarczy, że pomożesz nam go uratować.

Knedel prosi Cię dzisiaj o pomoc. Pomożesz mu? Pomożesz mu przejść przez te burzę? Bo przecież po każdej burzy wychodzi słońce prawda?
 

Zdjęcia

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści CENTAURUS
pod numer 7412 i pobierając tapetę (koszt 4,92 z VAT)

Przekaż darowiznę

PaPal Visa
Dokonaj darowizny z imieniem "Knedel" na
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
Chcesz pilnie wiedzieć, czy się udało ?
Podaj w tytule przelewu nr tel - zadzwonimy!
Kampania Kochaj Mądrze - regulamin
Tapety - regulamin
Zgłoszenie o wsparcie Wesprzyj polskie konie Mini Farma Klub Centaurusa Księga gości Adopcja realna Adopcja wirtualna Metamorfozy Galeria zdjęć Kwestarnia Paka dla zwierzaka Folwark zwierzęcy
Kontakt
Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

psy@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)
Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!
Zobacz zasady ochrony danych osobowych Zamknij powiadomienie